Сириски голман со реакција која ќе ве зачуди… (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Сирија и Кина
ремизираа во осмата рунда квалификации од групата „А“ за пласман на СП Русија
2018, но се чини дека резултатот во Мелака остана во втор план.

Ибрахим Алма,
голманот на селекцијата на Сирија, направи вистинско чудо, иако за очекување во
еден момент од мечот беше да ја дегажира топката, тој се реши да ја испрати
истата со раце преку половината на теренот боксувајќи ја.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани