Севиља загуби нови два бода во трката за титулата (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Севиља направи
нов чекор наназад во битката за врвот, одигра само 1-1 во дуелот со Леганес на
Рамон Санчез Писхуан.

Гостите го
шокираа фаворитот на стартот и поведоа со голот на Габриел веќе во 3. минута.

Кон финишот на
првиот дел Јоветиќ погоди за 1-1 но тоа беше се што успеаа да направат
домаќините.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани