Шeикот Јасим подготвува одмазда за Манчестер јунајтед, ќе купи ривал од Премиерлигата?!

by
1 минути читање

Катарците
понудија 5 милијарди фунти за купување на Манчестер јунајтед, со месеци
преговараа со семејството Глејзер, но откако не постигнаа компромис, се
повлекоа од зделката.

Од ваквиот развој
на настаните најголема корист имаше Сер Џим Ратклиф, кој сега ќе превзме околу
25% од акциите на „ѓаволите“.

Но како што
пренесува Мирор, Шеикот Јасим не планира да седи мирен и може да му се одмазди
на Манчестер јунајтед.

Катарците бараат
нов клуб за купување од Премиерлигата, и би можеле да се насочат кон Тотнем.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани