Се доделуваа награди и во Италија, а таму целосна доминација на Милан

by
1 минути читање

Главните награди во Италија разбирливо ги собра актуелниот шампион Милан.

Рафаел Леао беше прогласен за најдобар фудбалер, наградата за најдобар голман на доби Мајк Мањан, најдобар тим беше Милан, а тренер Стефано Пиоли.

Наградите за најдобрите во Италија:


Најдобар фудбалер: Рафаел Леао 

Најдобар голман: Мајк Мањан

Најдобар тим: Милан

Најдобар тренер: Стефано Пиоли

Најдобар судија: Даниеле Орсато

Најдобар женски играч: Лиза Боатин

Најдобар млад фудбалер во Серија Б: Федерико Гати

Најдобри голови: Тео Ернандез и Мартина Росучи

Најдобар тим во Серија А: Мањан, Ди Лоренцо, Томори, Бремер, Тео Ернандез, Милинковиќ-Савиќ, Брозовиќ, Барела, Леао, Имобиле и Влаховиќ.

Најдобар женски тим: Пејрауд-Мањин, Боатин, Линати, Лензини, Филањери, Симонето, Карузо, Андреса, Греги, Бергамачи, Канторе.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани