Санчез се искачи на првото место на листата на најплатени фудбалери во Премиерлигата (ФОТО)

by
1 минути читање

Конечно заврши трансфер
сагата околу Алексис Санчез, Чилеанецот и официјално го облече дресот на
Манчестер јунајтед, и не само тоа, тој се искачи на листата на најплатени
фудбалери во англиската Премиерлига на првото место.

Со неделна плата од
500,000 фунти, Санчез моментално е најплатениот фудбалер во Премиерлигата
моментално, пред неговите соиграчи Пол Погба со 290,000, односно Ромелу Лукаку
со 250,000 фунти неделна плата.

Што се однесува пак до
трансферот на Чилеанецот, Арсенал ќе добие 20 милиони фунти и додатно го добива
Хенрих Мхитарјан како трампа, а агентот на Санчез, Фернандо Феличевиќ ќе добие
неверојатни 15 милиони фунти за реализацијата на овој трансфер.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани