Само уште тројца Холанѓани во историјата го направиле тоа што го направи Гакпо на ова СП

by
1 минути читање

Холандија поведе со 1-0 благодарение на гол на Коди Гакпо. Фудбалерот на ПСВ постигна гол на сите три меча во групната фаза од ова Светско првенство.

Само уште тројца Холанѓани успеале да дадат голови на три меча по ред на Светски првенства, тоа се: Јохан Нескенс (1974), Денис Беркамп (1994) и Весли Снајдер (2010).

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани