Само еден играч на Атлетико остана на теренот и 5 минути ги слушаше навредите на навивачите (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Атлетико Мадрид остана без настап во Европа откако синоќа загуби на гостувањето кај Порто со 2-1 и се надоврза на лошиот резултат од прехтодното коло, кога дома промаши пенал во 99. минута и одигра 2-2 против Баер Леверкузен.

По последниот свиреж на судијата, сите фудбалери (освен Жоао Феликс) ги поздравија фановите кои допатуваа на „Драгао“, но само еден остана на терен за да ги слуша критиките и навредите.

Саул Нигез 5 минути стоеше на теренот и слушаше што имаат да кажат разочараните навивачи.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани