Шалке нема да го откупи Чурлинов, бара нов заем од Штутгарт

by
0 минути читање

Чурлинов има договор со Штутгарт до 2024 година, тие се подготвени да го продадат за три милиони евра, но за Шалке тоа е голема сума.

Според германските медиуми, Шалке го бара Чурлинов повторно на позајмица. Нејасно е дали во оваа позајмица би имало опција и за целосен откуп.

Македонецот минатата сезона даде два гола и имаше четири асистенции во Шалке, тој беше среќен во клубот, се приврза и со навивачите и јавно кажа дека сака да остане.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани