Роналдо во Ал Наср би имал дневница од 760,000 евра, за една минута ќе заработува по 1,600 евра

by
1 минути читање

Доколку каже „да“, Кристијано Роналдо би станал најплатениот фудбалер во историјата на фудбалот, а ако ја разглобиме неговата годишна плата, ќе видиме многу интересни бројки.

 

Роналдо годишно ќе добива 200,000,000 евра, а тоа е:

– 16,000,000 евра месечно

– 3,800,000 евра неделно

– 760,000 евра дневно

– 96,000 евра на час

– 1,600 евра на минута

– 26 евра на секунда

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани