Роналдо со специјално барање до Реал Мадрид пред да одлучи за следниот клуб

by
1 минути читање

Кристијано Роналдо е без клуб откако го раскина договорот со Манчестер јунајтед и наскоро ќе ја одбере следната дестинација.

Во меѓувреме, Португалецот се врати во Реал Мадрид, или поточно во тренинг центарот на „кралевите“ во Валдебебас. Како што пренесуваат медиумите од Шпанија, Кристијано Роналдо побарал дозвола да ги користи објектите за да остане во топ форма.

Флорентино Перез дал зелено светло, па Реал Мадрид одредил еден терен специјално за Кристијано Роналдо, кој нема да се меша со фудбалерите кои работат под команда на Карло Анчелоти.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани