Роналдо промаши пенал, па почна да плаче (ВИДЕО)

by bojan
1 минути читање
Роналдо

Кристијано Роналдо пропушти огромна шанса да ја донесе Португалија во водство во финишот од првото продолжение, ЦР7 не реализираше удар од белата точка.

Јан Облак ја држи Словенија во живот против Португалија, голманот на Атлетико му одбрани пенал на Кристијано Роналдо во 105. минута.

ЦР7 ја превзеде одговорноста откако Жота беше соборен, но не успеа да ја затресе мрежата.

Промашувањето силно го погоди напаѓачот, кој почна да плаче кога судијата означи крај на првото продолжение.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани