Роналдо не се откажува од дресот на Португалија, сака да игра и на ЕВРО 2024

by
1 минути читање

По поразот од
Мароко во четвртфиналето и елиминацијата на мундијалот во Катар, Кристијано
Роналдо со солзи во очите го напушти теренот и се упати во соблекувалната.

Напаѓачот во
февруари ќе наполни 38 години, големи се шансите да го напушти европскиот
фудбал, па има многу прашалници за неговата репрезентативна кариера, и дали ова
беше неговото последно големо натпреварување.

Како што
пренесува Корејо де Мања, Кристиајно Роналдо нема намера да се повлече од
националниот дрес.

Тој верува дека и понатаму може да биде од корист за репрезентацијата, и тоа барем до Европското
првенство во 2024.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани