Роналдо конечно погоди во Премиерлигата и го прослави јубилејниот 700-ти погодок (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Кристијано Роналдо
го скрши мразот во Премиерлигата, ЦР7 вечерва ја затресе мрежата на Евертон за
првиот гол оваа сезона во најсилното првенство на Англија.

Во финишот на
првиот дел, Касемиро освои една топка и веднаш го уфрли Роналдо во контра, кој
биеше силно по земја за 1-2.

Португалецот има
причина за дополнително славје откако стигна до 700 погодоци во кариерата на
клупско ниво.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани