Роналдо е пред преселба во Саудиска Арабија за годишна плата од 200 милиони евра

by
1 минути читање

„Дејли Мејл“ пишува дека Кристијано Роналдо е блиску до потпишување на договор со Ал Наср од Саудиска Арабија.

Наводно се работи за плата од 200 милиони евра по сезона. Роналдо ќе потпише две ипол годишен договор, со вкупна заработка од 500 милиони евра.

Претходно се велеше дека приоритет на Роналдо е да остане во Европа и уште да игра елитен фудбал. 

Додека не заврши Светското првенство во Катар, нема да се знае иднината на Роналдо, ќе се појавуваат само гласини за негова можна нова дестинација.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани