Роналдо доби суспензија поради начинот на кој го прослави голот, побрзо ќе замине за Манчестер

by
0 минути читање

Кристијано Роналдо синоќа сруши огромен рекорд а донесе и неверојатна победа на Португалија во финишот од мечот против Р. Ирска.

Роналдо по вториот гол го соблече дресот и доби жолт картон поради тоа. Тој поради акумулирани жолти картони нема да игра на следниот меч за Португалија.

Португалија во сабота игра пријателски меч со Катар, кој може да го игра и Роналдо. Но, на 7. септември му гостуваат на Азербејџан, ѕвездата на Манчестер јунајтед е суспендиран за овој меч, а тоа значи дека порано може да се упати кон Олд Трафорд.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани