Роналдо бесен го напушти теренот, Ал Наср го загуби дербито и падна од првото место (ВИДЕО)

by
2 минути читање

Денеска се играше големото дерби во Саудиска Арабија, тимот на Роналдо, Ал Наср доживеа минимален пораз на гостувањето кај Ал Итихад.

По овој меч Ал Итихад го презема лидерското место, Ал Наср падна на втората позиција.

По крајот на натпреварот Кристијано Роналдо беше видно нервозен поради поразот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани