Романо тврди дека Меси сè уште не донел одлука

by
1 минути читање

„Франс прес“ денеска излезе со информација дека Лео Меси веќе се договорил со Ал Хилал и од следната сезона ќе настапува за тимот од Саудиска Арабија.

Фабрицио Романо пак вели дека Меси сè уште не донел одлука. Понуда од Ал Хилал има уште од минатиот месец, но дали ќе ја прифати или ќе се врати во Барселона, ќе одлучи по крајот од сезоната.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани