Рома со рутинска победа над Фиорентина до нови три бода (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Рома се врати на
втората позиција на табелата по победата од 4-0 над Фиорентина во последниот
натпревар од 23. коло во Серија А.

Резултатот го
отвори Џеко во 39. минута, а Фазио зголеми на 2-0 во 58. минута.

Наинголан на 15
минути до крајот погоди за 3-0, а конечниот резултат го постави Џеко со својот
втор гол во 83. минута.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани