Рома ја презентираше втората гарнитура дресови за идната сезона, на нив има и порака (ФОТО)

by
1 минути читање

Она што е
интересно, во внатрешниот дел на самите дресови е испишана порака која гласи „Ние
сме Рома
“.

Дресот е
продуциран од страна на „Најк“, претежно во бела боја, со сиви нијанси во
одредени делови.

Пред извесен период презентирани беа и дресовите кои ќе бидат примарни за идната сезона, односно истите се за домашните натпревари, по потреба и за гостинските.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани