Рома и Интер подготвуваат атрактивна размена во финишот од преодниот рок?

by
1 минути читање

Џеко има недоразбирања со тренерот Пауло Фонсека па тренира сам и чека да замине од Олимпико.

Повеќе италијански медиуми, меѓу кои и Скај Спорт Италија, информираат дека Рома преговара со Интер за размена на Џеко За Санчез.

Двете страни стапиле во контакт и разговараат за реализација на зделката, но преговорите се уште не се во напредна фаза и нејасно е дали ќе дојде до ваква размена.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани