Родри: Заслуживме сѐ, ова е остварување на сонот!

by
2 минути читање

Родри сезонава многупати се покажа како „икс-фактор“ на мечевите на Сити, па и денеска го реши мечот со еден шут во мрежата, иако Интер потоа покажа многу повеќе заслужи барем да израмни, но не го направи клучниот потег да даде гол.

„Многу сум емотивен. Ова е остварување на сонот. Сите овие навивачи на Сити, не знам колку долго чекаат на вакво нешто и сега се заслужија. Заслуживме сѐ и ние, за цела сезона. Изминативе години бевме така близу до ваков успех, но не успевавме. Сега успеавме. Не беше лесно и сакам да им се заблагодарам на сите. Дадовме сѐ од себе, а имавме извонреден противник, кој добро се бранеше, напаѓаше на контри…“, рече Родри.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

@2024 – Сите права задржани