Робињо не може да се спаси, мора да оди во затвор

by
1 минути читање

Робињо во 2022 година во судот во Милано беше осуден на девет години затвор поради силување на 23-годишна девојка во ноќен клуб.

Бразилецот успеа да им побегне на италијанските власти, тој отиде во Бразил кој нема договор за екстрадиција со Италија.

Врховниот суд во Бразил со девет гласа „за“ и два „против“ донесе одлука дека Робињо ќе мора да ја отслужи затворската казна.

Тој нема да биде екстрадиран во Италија, туку ќе треба да одлежи во бразилски затвор.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани