Реми на Емирати, Арсенал и Баерн ќе решаваат во Минхен! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Арсенал не успеа да го искористи домашниот терен за да дојде до предност, Баерн во Минхен си оди со реми.

Мечот одлично почна за Арсенал, со гол на Сака уште во 12. минута топчиите поведоа со 1-0.

Но, предноста на домаќините траеше само шест минути кога нивниот поранешен играч, Гнабри изедначи на 1-1.

Во 32. минута се случи комплетен пресврт, Хари Кејн погоди од пенал и му донесе водство на Баерн Минхен од 2-1.

На 15 минути до крајот на мечот по еден одличен потег на Габриел Жесус и асистенција, Тросар погоди за конечни 2-2.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани