Реми на дербито во Струга, Шкупи ја сочува лидерската позиција

by
1 минути читање

Дербито меѓу Струга и Шкупи ги надмина очекувањата. А возбудувањата почнаа уште рано во мечот кога во третата минута Ибраими промаши пенал.

Резултатот конечено беше отворен во 54. минута кога Шабани донесе водство за Струга од 1-0.

Во 66. минута Гронер го изедначи резултатот на 1-1, а само две минути подоцна Радески го врати водството на Шкупи на 2-1.

На 15 минути до крајот Рватубаје изедначи на 2-2 што беше и конечен резултат на натпреварот.

Радиќ можеше да донесе победа за Струга, но неговиот заврши во пречката.

По 20 одиграни кола Шкупи остана лидер со 42 бода, Струга е втора со 41, утре Шкендија ако го победи Гостивар ќе се израмни бодовно со актуелниот шампион.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани