Рекцијата на Меси кога виде кој ќе му го додели трофејот за МВП против Хрватска (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Лео Меси синоќа ја предводеше Аргентина до триумф од 3-0 над Хрватска и пласман во финалето на Светското првенство.

Ѕвездата на ПСЖ од пенал го отвори резултатот, а потоа имаше фантастичен продор, си поигра со Јошко Гвардиол, и му асистираше на Хулијан Алварез за 3-0.

Напаѓачот беше избран за играч на натпреварот, и кога беше упатен да го подигне трофејот за МВП, пријатно се изненади кога го виде својот добар пријател Кун Агуеро, кој поради проблеми со срцето мораше предвреме да стави крај на кариерата.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани