Реал со цел плен од незгодното гостување кај Осасуна (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Осасуна оваа сезона
можеби игра слабо, но гостувањата во Памплона често знаат да бидат незгодни.

Сепак, избраниците
на Зинедин Зидан вечерва ја оправдаа фаворитската улога и со три бода си заминуваат
дома.

Резултатот го
отвори Роналдо во 24. минута, а десет минути подоцна Леон изедначи на 1-1.

Иско во 62.
минута одново ги донесе „Кралевите“ во водство а точка на натпреварот стави
Васкез во последните мигови од средбата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани