Реал Мадрид со пресврт го победи и Лас Палмас! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Домаќините поведоа со гол на Хавиер Муњоз во 53. минута.

Примениот гол ги разбуди фудбалерите на кралскиот клуб кои тргнаа поофанзивно и тоа вроди со плод.

Најпрво Винисиус во 65. минута постигна гол за израмнување на 1-1.

Победничкиот гол беше дело на Чуамени по асистенција на Крос во 54. минута од мечот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани