Реал Мадрид ова лето ќе тргне по Халанд, но има конкуренција од уште еден клуб

by
1 минути читање

Реал Мадрид сака ова лето да го спои тандемот од Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд и Џуд Белингем.

Комбинацијата од постојаните проблеми на Бензема со повреди и одличните игри на Халанд за Манчестер Сити, го натераа кралскиот клуб да посака што е можно побрзо да го има Норвежанецот на Сантијаго Бернабеу.

Се верува дека за да се купи Халанд ќе бидат потребни околу 200 милиони евра.

Но, Реал Мадрид нема да биде единствениот кој ќе се обиде да го купи. ПСЖ сака да прави поголема реконкструкција во тимот, а еден од оние кои ќе дојдат би сакале да биде и Халанд.

Сепак, за заминување на норвешкиот напаѓач ќе треба да се праша Манчестер Сити, дали Пеп Гвардиола ќе дозволи заминување на Халанд.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани