Реал Мадрид наскоро ќе го потврди првото засилување за следната сезона

by
0 минути читање

Според Фабрицио Романо, Реал Мадрид наскоро ќе го потврди ангажманот на Антонио Ридигер кој доаѓа како слободен играч од Челси.

Ридигер веќе ги помина медицинските тестови пред неколку недели во Лондон, го има и потпишано договорот кој е со трајност до јуни 2026 година. Треба само да биде официјално објавен од клубот.

Бидејќи доаѓа како слободен играч, Ридигер се избори за огромна плата, тој ќе заработува 400.000 евра неделно.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани