Реакцијата на Роналдо кога цел стадион му скандираше „Меси, Меси“ (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Кристијано
Роналдо и Ал Наср вчера гостуваа кај Ал Итихад во дербито на колото, домаќините
славеа со 1-0 и го превзедоа врвот на табелата.

Португалецот не
само што го загуби натпреварот, ги загуби и нервите, по последниот свиреж на
судијата, нервозно шутна шишиња со вода.

Не беше проблем
само играта на неговиот тим туку и провокациите од трибините, навивачите на Ал
Итихад му влегоа под кожа со стар трик, го скандираа презимето на неговиот
вечен ривал, Лео Меси.

На социјалните
мрежи сега се појави нова снимка, гестот на Кристијано Роналдо доволно говори
што смета за ваквите провокации.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани