Ракитиќ во 89. минута донесе три големи бода за Севиља (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Севиља игра толку лоша сезона што се бори за опстанок, а тешко ѝ оди и против екипите кои се во најдолниот дел од табелата.

Славниот шпанските тим доминираше во текот на целиот меч, создаваше шанси, но Кадиз го имаше Ледесма кој правеше чуда на голот.

Конечно во 89. минута Иван Ракитиќ од пенал постигна гол кој значеше победа на Севиља од 1-0.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани