Ракитиќ: Лукаку ќе го почестиме десет дена во Сплит (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Хрватска ја помина групната фаза, а големи „заслуги“ за тоа одат и на адреса на Ромелу Лукаку кој се изнапромашува и не донесе победа за Белгија.

Иван Ракитиќ преку социјалните мрежи му се заблагодари на Лукаку за промашувањата велејќи дека треба да го почестат еден одмор, 10 дена во Сплит.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани