Рајс: Џон Стоунс не ни знаеше дека следниот меч го играме против нив!

by
1 минути читање

Рајс и Стоунс во моментов се заедно со англиската репрезентација, а во недела ќе играат еден против друг во еден од најважните натпревари од сезоната во Премиерлигата. Манчестер Сити го пречекува Арсенал.

„Минатата недела му реков на Џон Стоунс… тој дури не ни знаеше дека играме во следното коло“, вели Рајс.

„Му реков: Голем меч во недела! Џон рече: Со кој играте? Му реков: Со вас! Џон рече: оуу… да!“.

„Тој гледа од натпревар за натпревар, го сфаќам тоа“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани