Рајола има лек за Балотели: Ќе му го исечам јазикот!

by
1 минути читање

„Супер Марио“
минатата недела одново креираше проблем откако доби непотребен црвен картон на
дуелот со Лориен.

Италијанецот беше
исклучен откако го навреди судијата.

Дури и неговиот
агент, Мино Рајола признава дека она што го направи напаѓачот е недопустливо,
па има решение по последната глупост на Балотели.

„Имам решение, ќе
му го исечам јазикот

вели агентот во разговор со Радио Монте Карло.
„За да играте
фудбал не ви треба јазик, па ќе му го исечам
.

„Ајде малку да
бидеме сериозни, тој самиот знае дека направи голема грешка. Нема изговор, знае
дека мора да го поправи однесувањето
.

„Жално е за него
и за неговиот тим
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани