Пулишиќ денеска го комплетира трансферот во Милан

by
0 минути читање

Информациите велат дека утрово Пулишиќ ќе пристигне во Милан, а потоа ќе ги помине медицинските тестови.

Попладнето треба да го потпише договорот кој ќе биде со трајност до 2027 година.

Документите меѓу Челси и Милан се веќе потпишани, па се очекува вечерва трансферот да биде и официјално потврден.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани