ПСЖ сепак има свој адут во случајот со Мбапе

by
1 минути читање

Сепак, не е се така очајно за ПСЖ. „Л’Екип“ пишува дека во клубот се свесни дека Килијан Мбапе планира да игра на Европското првенство и на Олимписките игри следното лето.

Плановите тешко дека ќе му се остварат доколку ПСЖ го исфрли од тимот и тој ја отседи целата сезона на трибини.

Доколку нема натпревари, Франција нема да го повика ниту за Европско, ниту за Олимпијада. Мбапе го знае тоа и ако се обиде да го избегне, ПСЖ ќе биде во ќар.

Јасно е дека Реал Мадрид ќе биде следен клуб на Мбапе. ПСЖ бара начин како да го продаде сега на кралскиот клуб и да заработи на неговото заминување.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани