ПСЖ од Барселона ќе носи замена за Мбапе

by
1 минути читање

Француските медиуми пишуваат дека по желба на Луис Енрике, ПСЖ ќе го купи Усман Дембеле, тој има откупна клаузула од 50 милиони евра во договорот со Барселона и таа ќе биде активирана.

Дембеле му кажал веќе на Чави дека сака да остане во Барселона, но тоа може да се промени доколку добие примамлива понуда од ПСЖ.

Ал Келаифи кажа дека нема намера да го пушти Мбапе да замине беспари, а тоа значи дека ќе мора да го продаде ова лето.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани