ПСЖ може да има проблеми по финалето, Меси и Мбапе со контроверзни гестови (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Катар е сопственик
на ПСЖ, Лео Меси и Килијан Мбапе беа главни актери на мундијалот кој се одржа
токму во Катар, но финалето може да креира проблеми во соблекувалната на „Паркот
на Принцовите“.

На будните
фудбалски љубители очигледно ништо не може да им побегне, па се забележа како
Лео Меси и Килијан Мбапе имаа контроверзни гестови.

Се чини дека
Аргентинецот при прославата на еден од погодоците го провоцираше својот клупски
колега, а потоа и Французинот возврати на ист начин.

Дали сето ова ќе
биде заборавено или Кристоф Галтие ќе има проблеми кога ќе продолжи сезоната,
ќе покаже времето.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани