ПСЖ ќе купи фудбалер од Барселона за 25 милиони евра коj никогаш не заиграл за каталонскиот клуб

by
1 минути читање

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо сака Емерсон да биде дел од неговиот нов проект и е подготвен да одвои 25 милиони евра за него.

Емерсон кој пред неколку дена наполни 22 години, нема заигирано за Барселона иако од 2019 година е член на клубот. Тој веќе втора година е на позајмица во Бетис.

Тој има повеќе од 50 настапи за Бетис и важи за голем талент на неговата позиција кој веќе има доволно искуство.

Ако се случи овој трансфер Барселона ќе направи профит од нешто повеќе од 10 милиони евра за играч кој никогаш не заиграл за нив.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани