Проширување на составите, репрезентациите на ЕВРО 2024 ќе имаат по 26 играчи!

by
1 минути читање

Од неодамна се појави информација дека се актуелизира идејата за проширување на репрезентациите за Европското првенство, сега е почната реализација на ова.

Првиот чекор е направен, одлуката е изгласна од страна на делегатите. Во наредните денови се очекува извршниот комитет на УЕФА да ја ратификува одлуката и таа да стане и официјална.

УЕФА и за минатото Европско првенство донесе одлука за проширување на составите на 26 фудбалери. Тогаш таа мерка беше поттикната од пандемијата со ковид-19. Сега се очекува ова да стане пермаментно правил кое ќе важи и за сите идни Европски првенства.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани