Проблеми пред мечот со Јапонија, Далиќ остана без еден стартер

by
1 минути читање

Бекот, Борна Соса неколку дена е болен, има покачена температура и нема да може денеска да игра против Јапонија.

„Нема да ставаме играч кој не е подготвен. Потребни се фудбалери кои ќе можат да истрчаат километри како против Белгија и Канда. Ако Соса не може, тука е Борна Баришиќ кој може достојно да го замени“, вели селекторот Далиќ.

Натпреварот меѓу Хрватска и Јапонија почнува од 16 часот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани