Потер: Не сум сигурен како се чувствувам, има многу емоции во моето тело

by
1 минути читање

Врз Потер има голем притисок по серијата лоши резултати, се чини дека по победите над Лидс и особено сега над Борусија Дортмунд, може малку да здивне.

„Не сум сигурен како се чувствувам, да бидам искрен. Има многу емоции во моето тело. Можете да замислите, беше тензично на крајот, но мислам дека моите момци беа фантастични. Одиграа многу добро, креиравме некои добри шанси и среќен сум за нив, тие ја донесоа победата. Ова е одлично за сите тука“, изјави Потер.

„Чувството во соблекувалната беше фантастично. Сите беа среќни. Бевме во тежок период и јасно е дека ова натпреварување многу ни значи. Сакавме да одиме понатаму и успеавме да се пласираме меѓу осумте најдобри. Ова е подлога да продолжиме добро и понатаму“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани