Потер не го игра Мудрик, но многу верува во него

by
0 минути читање

Мудрик беше стартер откако дојде од Шахтар, но украинскиот фудбалер не покажа речиси ништо, па го загуби местото во првиот тим.

„Тој е фудбалер во кој веруваме многу. Мудрик се прилагодува на ситуацијата“, вели Потер.

„Кога дојде тој беше на старт од подготовки, па во таква состојба кога ќе ве удри динамиката на Премиерлигата, не е лесно. Тој ќе биде во составот“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани