Порто го потврди трансферот на Фабио Виеира во Арсенал и откри колку ќе платат „топчиите“

by
1 минути читање

Синоќа се појавија информации дека Арсенал е пред ангажман на Фабио Виеира од Порто, а веќе денеска пристигна официјална потврда.

Клубот од „Драгао“ со известување до берзата го потврди трансферот на 22 годишниот фудбалер од средниот ред во Северен Лондон.

Порто исто така откри дека „топчиите“ ќе платат 40 милиони евра за услугите на Фабио Виеира, плус додатни 5 милиони евра во бонуси.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани