Поранешен капитен на Русија ја осуди војната: Поради овие зборови може ќе ме убијат или уапсат, но…

by
0 минути читање

Тој смета дека војната која ја води неговата земја во Украина треба да прекине, таа е хорор.

„Ова е хорор. Не знам, поради овие зборови може ќе ме убијат или уаспат, но морам да го кажам моето мислење“, вели Денисов.

Тој откри и дека му испратил писмо на претседателот Владимир Путин во кое бара да запре војната.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани