Поместувањето на мечот Наполи – Салернитана, одложи уште два дуели од Серија А!

by
1 минути читање

Неместо во сабота како што беше планирано, дуелот меѓу Наполи и Салернитана ќе се игра во недела со почеток од 15 часот.

Од 12:30 играат Интер и Лацио, доколку лацијалите не победата, Наполи со триумф над Салернитана ќе го завери Скудетото.

Правилото во Серија А е дека еден тим не може да игра два меча на помалку од 72 часа. Поради тоа се поместени уште два натпревари.

Мечот меѓу Удинезе и Наполи кој требаше да се игра во вторник, ќе се игра во четврток од 20:45. А дуелот на Удинезе со Сампдорија е поместен за понеделник, 8. мај. Првично требаше да се игра во недела на 7. мај.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани