Покетино сака да му го земе главниот играч на Мурињо!

by
1 минути читање

Дибала има откупна клаузула од само 12 милиони евра за екипите надвор од Италија. Тоа го прави посебно атрактивен.

Покетино го пикирал Дибала како играч кој сака да го види во Челси и тоа му го кажал на раководството на клубот.

Во една ваква ситуација Дибала е тој што мора да донесе одлука, дали ќе сака да остане во Рома или ќе прифати преселба во Челси.

Дибала е најдобриот играч на Мурињо, Португалецот од раководството на Рома побара да го задржат Аргентинецот по секоја цена.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани