По Тони Крос, Реал Мадрид ќе остане без уште двајца миленици на навивачите

by bojan
1 минути читање
Тони

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека „кралевите“ ова лето ќе останат без Начо и Хоселу, дефанзивецот ќе се пресели во Саудиска Арабија, а напаѓачот во Катар.

Тони Крос нема да биде единствениот миленик на навивачите кој ќе го напушти „Сантијаго Бернабеу“ ова лето.

Последните информации од Шпанија велат дека од Реал Мадрид си заминуваат Начо и Хоселу.

Дефанзивецот практично има се договорено со Ал Кадисија и во скоро време треба да пристигне потврда за неговата преселба во Саудиска Арабија.

Хоселу пак ќе ја продолжи кариерата во Катар, и покрај тоа што Карло Анчелоти инсистирал на негово останување.

Очигледно трансферите на Мбапе и Ендрик си го направија своето, па Хоселу решил да ја прифати понудата на Ал Гарафа.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани