По повеќе од една година Дани Алвеш излезе од затвор откако плати милион евра

by
1 минути читање

Излегувањето на Алвеш од затвор беше одложено на неколку денови затоа што привично се очекуваше таткото на Нејмар да ја плати сумата, но откако тој одби беше потребно некое време за бразилскиот фудбалер да дојде до потребните пари од друг извор.

Дани Алвеш ќе биде на слобода, но неговиот случај уште не е завршен. Неговата страна бара ослободителна пресуда, а обвинителот уште поголема казна, девет години затвор.

Алвеш беше осуден на четири и пол години затвор за силување на девојка во ноќен клуб во Барселона. Покрај затворската казна беше пресудено тој на жртвата да ѝ плати и 150.000 евра.

Додека не биде донесена конечната одлука од страна на судот, Алвеш не смее да ја напушти Шпанија. Тој ги предаде двата свои пасоши, бразилскиот и шпанскиот. Дополнително не смее да се доближува на километар до жртвата.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани