По 23 години се заигра премиерлигашки фудбал на „Сити Граунд“, Нотигем форест го победи Вест Хем (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Нотингем форест е еден од најлегендарните англиски клубови, но му требаа 23 години за да се врати во Премиерлигата.

Денеска го одиграа првиот натпревар на домашен терен оваа сезона и дојдоа до трите бода.

Во судиското продолжение од првото полувреме Авони постигна помалку случаен гол кој значеше победа на неговиот тим.

Вест Хем може да жали за пропуштеното, Рајс промаши пенал, а двапати гостите ја погодија и пречката од голот на Хендерсон.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани